Найпоширеніші міфи про вагітність

1.Визначити стать майбутньої дитини за формою живота.

Насправді на форму живота впливають безліч речей: положення плоду, розмір дитини, кількість навколоплідних вод. Крім того, не можна забувати про фізіологічні особливості кожної жінки, її статуру та ширину тазу, адже навіть при першій і другій вагітностях живіт може відрізнятися. Часто такий спосіб визначення статі працює через раз, та й в різних країнах ці прикмети можуть кардинально відрізнятися.

2.Їсти «за двох»!

Так, справді, майбутній матусі потрібно більше вітамінів, проте саме вітамінів, а не калорій! До того ж, усі необхідні речовини малюк бере із крові мами, ніяк не зі шлунку. Тому рекомендовано просто вживати збалансовану та корисну їжу, збільшити частоту прийомів, а до щоденної норми додати лише 200-400 калорій. Звичайно, постійно відмовляти собі в чомусь смачненькому не варто, але часте «їсти за двох» може згодом проявитися у декількох лишніх кілограмах.

3. Під час вагітності не можна літати.

Якщо дотримуватися певних правил та рекомендацій лікаря, то летіти цілком можна. Але зверніть увагу, що перед тим слід обов’язково дізнатися, чи потрібно мати із собою спеціальну медичну довідку. Адже усі авіакомпанії вимагають її на різних термінах і часто без неї можуть не пустити на борт.

Для подорожей найсприятливішим вважається саме другий триместр. Утім, якщо переліт не тривалий, і є рекомендація від лікаря, то цілком можна летіти і в першому триместрі. Основні протипоказання: анемія, гіпертонія, сильний токсикоз, ймовірність передчасних пологів.

4.Не можна фарбувати волосся.

Сучасна медицина до кінця не може дати відповідь на це питання. Але якщо Ви не надто вірите в забобони, то сміливо можете фарбувати. По-перше, речовини в фарбі для волосся не є наскільки токсичними, тому не завдадуть шкоди майбутній матусі та малюку. Краще використовувати тільки перевірені безаміачні фарби, на які у Вас немає алергії. А ще, бажано не фарбувати волосся на перших тижнях вагітності, оскільки саме тоді закладаються усі органи майбутньої дитини.