+38 095 869 75 93

Все про партнерські пологи

Багато пар вибирають партнерські пологи, бажаючи зустріти народження довгоочікуваного малюка разом. Присутність поруч чоловіка, близької чи рідної людини надає жінкам впевненості, сприяє спокою, допомагає уникнути стресу і краще перенести хворобливі відчуття. Якщо породілля не має протипоказань до нормальних пологів і хоче, щоб під час процесу поруч знаходився чоловік або близька людина, цілком можливо організувати партнерські пологи.

У відповідності до норм чинного законодавства партнерські пологи в Україні проводяться в багатьох пологових будинках, лікарнях, в спеціально організованих сімейних пологових залах. Серед основних умов такого процесу відзначають безпеку для матері і дитини, створення найбільш сприятливої, «домашньої» атмосфери, обов'язкову присутність професійних фахівців – акушерів-гінекологів, неонатологів, анестезіологів.

Все найважливіше, що потрібно знати про партнерські пологи, вам розкажуть співробітники клінік і пологових будинків, кваліфіковані психологи і доктора, а також ця сторінка блогу від інтернет магазину DIANORA. Отримавши всю необхідну інформацію, ви зможете визначити, чи підходять вам партнерські пологи, дізнаєтеся, як підготуватися до такого заходу і яким чином партнер може допомогти породіллі.

Допомога партнера під час пологів

Існують курси, на яких майбутніх мам і тат готують до проходження періоду вагітності, пологів, а також до того, як слід правильно поводитися після появи малюка на світ. Свідомим батькам, які попередньо вирішують підготуватися до приходу в сім'ю дитини, все про партнерські пологи розповідають на таких курсах. Спочатку, погоджуючись на спільні пологи, партнер повинен розуміти, яку допомогу він може надати породіллі:

·        виконати комплекс заходів, що сприяють зниженню хворобливості пологів без застосування медикаментів (допомога в пересуванні, легкий і акуратний масаж попереку і спини, допомога у виборі зручного і безпечного положення, підтримка під час потуг);

·        подати воду, інші речі, провести в душ, туалет, викликати медсестру, акушера;

·        морально підтримувати під час пологів, говорити потрібні слова, бути своєрідним посередником між медичним персоналом і породіллею.

Якщо є показання до проведення кесаревого розтину, після народження малюка можуть передати партнеру (батьку, бабусі, тітці, іншої близької людині), яка буде перебувати з дитиною до тих пір, поки мама прийде до тями після наркозу і зможе приділити належну увагу дитині.

Ступінь участі партнера в пологах

Рекомендується попередньо визначити, якою буде ступінь участі чоловіка (батька дитини, іншого обраного партнера) в процесі пологів. Багато чоловіків переживають про «неприємні моменти», які вони можуть побачити під час процесу. Тому пропонується кілька варіантів «ступеня участі»:

·        підтримка жінки під час потуг і приєднання до мами з дитиною після пологів;

·        активну участь в пологах з перебуванням в пологовому залі протягом усього процесу;

·        знаходження в одній палаті з породіллею і малюком протягом декількох днів.

Навіть якщо партнер вибирає варіант з активною участю, йому зовсім не обов'язково спостерігати весь процес на власні очі – адже він не є асистентом акушера і може знаходитися біля узголів'я жінки, тримати її за руку, а не приймати дитину.

Підготовка до партнерських пологів

Для тих батьків, які погоджуються на партнерські пологи, підготовка починається ще в ході вагітності – в такому випадку чоловікові легше і простіше згодом виконувати свою важливу роль в пологовому залі. Серед основних нюансів, які фахівці рекомендують врахувати при підготовці до сімейних пологів, відзначають:

·        відвідування курсів для майбутніх батьків;

·        присутність на консультаціях гінеколога, психолога (для ознайомлення з важливими етапами пологів і передпологовим/післяпологовим періодом);

·        вибір клініки або пологового будинку. Слід підібрати місце, яке буде відповідати вашим побажанням, уточнити, скільки коштують партнерські пологи в цьому пологовому будинку;

·        збір необхідних документів, що підтверджують можливість прийняття участі в партнерських пологах (медична довідка про стан здоров'я, флюорографія партнера, додаткові обстеження або заходи, які можуть бути призначені лікарем).

Є клініки, в яких пропонуються комплексні послуги, що включають:

·        навчальні курси підготовки майбутніх мам і тат;

·        спостереження вагітності професійними фахівцями, консультації, збір аналізів, УЗД, інші процедури, які приписує лікар;

·        необхідні медичні обстеження для партнера;

·        партнерські пологи з чоловіком (батьком дитини, іншою близькою людиною);

·        забезпечення пацієнтів необхідними засобами гігієни, медичними препаратами.

Домовляючись про партнерські пологи, що потрібно взяти, не забувайте ознайомитися з правилами клініки (пологового будинку), переліком необхідних речей для породіллі, майбутнього малюка, а також для партнера. Зазвичай видається список, в якому вказані всі речі, які потрібно привезти з собою на пологи або ж ці речі видаються в клініці, а ви потім вносите відповідну оплату.

Партнерські пологи плюси і мінуси

Чому багато батьків вибирають партнерські пологи? Існує ряд переваг:

·        забезпечення максимально комфортної психологічної атмосфери для породіллі;

·        зниження рівня стресу, відсутність сильної боязні пологів у жінки;

·        зниження необхідності введення знеболюючих препаратів за рахунок поліпшення психологічного стану майбутньої мами;

·        сприяння налагодженню тісного зв'язку між малюком і батьком;

·        висока вірогідність позитивного впливу на здоров'я малюка.

За статистикою, під час сімейних пологів зменшується ймовірність виникнення ситуацій, що вимагають хірургічного втручання. Підтримка, яку чоловік надає дружині під час народження малюка, допомагає поліпшити відносини між подружжям, зміцнити їх, зробити більш довірливими, гармонійними.

Незважаючи на всі переваги, існують і деякі мінуси. Якщо чоловік психологічно не готовий, його краще не змушувати брати участь в такому процесі.

Вам потрібно більше інформації про те, що таке партнерські пологи? Отримати професійну консультацію можна у лікаря. В клініці або в пологовому будинку, який ви виберете, вам обов'язково підкажуть, що потрібно для партнерських пологів Україна, яка буде ціна на послугу