Покупка в один клік

* - Введіть номер телефону. Ми Вам передзвонимо для оформлення.

Про токсикоз під час вагітності

Питання дивне, адже що може бути хорошого в тому, коли нудить майбутню маму? Проте все не так однозначно. Як не дивно, але ранній токсикоз у вагітної – на благо її майбутнього малюка.

Недавні дослідження, проведені біологом Марджі Профет в Каліфорнійському університеті, показали, що ранкова нудота, якою страждають багато жінок у перші місяці вагітності, можливо, є єдиним захистом ембріона від токсичних продуктів. У цей період ембріон дуже вразливий, адже він ще самостійно не здатний боротися з токсинами. Організм майбутньої матері виробляє гормони, які загострюють здатність визначати для ембріона шкідливу їжу.

Жінки часто думають, що ранній токсикоз говорить про несприятливий перебіг вагітності, і починають приймати без припису лікаря всілякі ліки, які приносять тимчасове полегшення. Але ж нам добре відомо, що будь-які ліки – це палиця про два кінці. Майбутній мамі воно здатне допомогти, а от для дитини може виявитися стресовим чинником.

Між тим, ранній токсикоз є істинним порятунком для нормальної вагітності, а його відсутність повинна викликати тривогу у майбутньої мами. Оскільки за допомогою токсикозу всі згубні речовини виводяться з організму, і  таким чином встановлюється для плоду сприятливе середовище.

А ось токсикоз на пізньому терміні вагітності дуже небезпечний, хоча це теж реакції пристосувальні. Такий токсикоз означає, що організм жінки не впорався до цих пір зі своїм завданням.