Покупка в один клік

* - Введіть номер телефону. Ми Вам передзвонимо для оформлення.

Спілкування з немовлям в утробі

 

Спілкування з немовлям - один з найважливіших виховних та оздоровчих процесів в період розвитку і формування плоду. Для немовляти важливо, щоб про нього думали. Для дитини завжди важливо, щоб було хоча б одна людина, яка думає про нього. При чому важливо що, і як думає. З простором думок матері і батька пов'язаний простір думок зростаючого маляти. Саме у внутрішньоутробний період починає формуватися система «батьки - діти», ця система наповнюється палітрою створених спільно відносин. Основа батьківських відносин з дитиною складається, оформляється в період дозрівання плоду - всі дев'ять місяців. У цей період дитина напрацьовує понятійний рівень, формуюється її здатність мовної і мисленнєвої діяльності.

З немовлям необхідно спілкуватися з перших тижнів зачаття. Всі структури малюка: дух, душа, тіло - жадають спілкування. Вони освоюють спілкування свідомістю, підсвідомістю і дією. Розмова або розповідь батька, матері з малям на різні теми збагачує немовля і долучає його до культури мислення, до культури мовлення. Коли мами дев'ять місяців чекають появи дитини на світ - вони мріють про свого малюка, мріють, як він народиться, яким він буде, що вони разом будуть робити, як всі зрадіють народженням. Мрії матері і батька створюють образ ідеального, досконалого і тим самим створюють «драбинку» розвитку, спрямованості до вдосконалення. Важливо не тільки подумки розмовляти, але і вголос, і навіть писати листи своєму немовляті. Адже коли малюк народиться, він не зможе читати ваші думки, а всі слова любові йому будуть також необхідні. Вчіться говорити слова любові, ласкаві слова. А коли дитина підросте і прочитає листи, які мама їй писала ще коли вона була в утробі матері, її переповне гордість, радість, любов, що її так чекали,любили, навіть коли ще не знали!

Важливо, щоб у вас відбувалося саме спілкування з малюком, а не монолог. Якщо говоримо тільки ми - тоді виховуємо егоїста. Дитина тільки отримує, але нічого не віддає. Важливо включити в дитині механізм віддачі. Ви чекаєте від нього відповіді. Ви не тільки розповідаєте йому про світ навколо, а й питаєте. "Давай разом подумаємо про тата, що йому краще на вечір приготувати, як ти відчуваєш?" «Куди сьогодні підемо гуляти?». Можливо, дуже скоро ви навчитеся чути відповіді малюка, впізнавати його реакцію, його бажання. Які місця він хоче відвідати, що йому хочеться поїсти, яку музику він любить слухати, які книги. І тоді не буде таких питань «Я знаю, що треба слухати класичну музику, але я не можу її слухати. Що робити?» Просто дитина, можливо, бажає чути музику іншої культури, не європейську, а вітчизняну, або навпаки, не Бетховена, а Чайковського. Адже кожна мелодія має свій вплив. Одна музика впливає на емоційний розвиток, інша на інтелектуальний. Різні групи музичних інструментів розвивають різні системи організму дитини. Говоріть своєму малюку про те, який він гарний, який він розумний, як ви його чекаєте. Як вам буде добре всім разом. Як ви уявляєте благополучні пологи. Які подарунки ви чекаєте від малюка.

Період вагітності закладає ядро для майбутнього розвитку дитини. Яке воно буде залежить від вас, Матусі! Щасливої Вам вагітності!