Покупка в один клік

* - Введіть номер телефону. Ми Вам передзвонимо для оформлення.

Як подолати проблему сексу після пологів

І чоловіки, і жінки відзначають, що після пологів анатомічне співвідношення статевих органів партнерів змінюється. Це теж стає джерелом деяких проблем. Через те, що піхва під час пологів дуже сильно розширювалася, в післяродовому періоді вона якийсь час залишається в розслабленому, млявому стані. Жінки часто впадають у депресію через зміну відчуттів під час статевих зносин, буває так, що до пологів жінка відчувала збудження і оргазм, а після пологів цих відчуттів немає. Думка про те, що у жінок оргазм з´являється лише після пологів, на жаль, не відповідає дійсності. Можливо, тут спрацьовують психологічні механізми, але не більш того. Часто буває якраз навпаки: за рахунок ослаблення стінок піхви може відбутися тимчасове (!) ослаблення чутливості і, відповідно, зниження збудження.

Для відновлення тонусу піхви жінкам потрібно робити спеціальну гімнастику. Це корисно і після пологів. Мова йде про довільне скороченні єдиного м´яза промежини, який має форму вісімки і охоплює вхід в піхву і задній прохід. Для того, щоб оволодіти навиком скорочення цього м´яза, потрібно поволі втягувати в себе задній прохід, стараючись, щоб при цьому скорочувався і м´яз, що оточує піхву. Цей рух нагадує роботу м´яза, що скорочується при свідомому припиненні сечовипускання. Перший час цю вправу слід робити з частотою 1 раз в секунду по 30 разів кожну годину протягом дня в будь-якому положенні. Є і інші вправи, наприклад повільне втягування цього ж м´яза: протягом 5 секунд наростає напруга, потім протягом 5 секунд м´яз розслабляється.

Можна уявляти собі, що цей м´яз як би втягує в себе щось, що потім відправляється вгору по хребту. Яку б вправу ви не вибрали, вона обов´язково піде вам на користь: стінки піхви стануть більш пружними, більш "молодими", покращає кровообіг в органах малого тазу, тобто в області статевих органів.

При кесаревому розтині ніякої зміни анатомічної будови піхви не відбувається: шийка матки, стінка піхви залишаються такими ж, ніби ви й не народжували. Але від статевих стосунків все одно треба на деякий час утриматися - по-перше, через рани на місці прикріплення плаценти, а по-друге,через шов на матці, термін загоєння якого складає ті ж 4-6 тижнів, хоча шов на шкірі живота заживає набагато швидше, ніж шов на матці. Про те, коли можна буде відновити статеві стосунки, жінці краще дізнатися у свого гінеколога.

Слід підкреслити, що всі перераховані вище обмеження стосуються тільки вагінальних і частково - анальних контактів. Орально-генітальні контакти абсолютно нешкідливі і можливі вже незабаром після пологів. На стані матки вони ніяк не позначаються.

У перші місяці після пологів під час статевого контакту жінка, незважаючи на збудження, може відчувати сухість у піхві. Допомогти собі можна, використовуючи будь-які пом’якшувачі, нейтральні креми, гелі і так далі, придбати які можна в інтим-магазині. Лікувальні мазі використовувати не варто, оскільки, як правило, вони містять гормони і їх не можна рекомендувати під час годування грудьми.

Якщо жінку турбують болі в області швів, це може бути наслідком роздратування кінців пошкоджених нервів в рубцюватій тканині. Можливо, що больові відчуття з часом пройдуть самі в міру адаптації чутливості нерва до нових умов. Корисно розм´якшувати область шву за допомогою мазей, що використовуються для келлоїдних рубців. До них відносяться "Солкосеріл", "Контратубекс" та інші.

Після пологів можливе виникнення і психологічних труднощів. Причин таких труднощів може бути досить багато. Одні жінки не наважуються відновити статеве життя, побоюючись того, що у них до кінця не зажили пошкодження статевих органів, інші бояться болю, у 6-8% жінок розвивається післяродова депресія, у результаті якої у них знижується статевий потяг і статеве збудження.

Буває, що жінка сильно втомлюється, і їй стає просто не до сексу, як і не до всього останнього. До того ж, така жінка може уникати сексу через образу на чоловіка, який їй не допомагає. Деякі жінки відносяться до типу "бджолиної матки": весь сенс сексу для них - це народження дитини, після чого інтерес до чоловічої статі у них зникає. Правда, такі жінки зустрічаються дуже рідко.

Усупереч поширеній думці, коливання сексуальності рідко бувають пов´язані з гормональним фоном. Доведено, що сексуальність у людини - це не чисто біологічний прояв, людина - істота біосоціальна, тому гормональний фон мало що означає для її сексуальності.